Vítězové minulých ročníků

1. místo

Karolína letochová

Karolína se několik let věnovala vědeckému výzkumu, a to na Ústavu fotoniky a elektroniky AV ČR, v centru BIOCEV a na katedře biofyziky UP. Své výsledky prezentovala mimo jiné jako jediná středoškolačka na Plant Biotechnology Conference. V současnosti vede pod Matfyzem korespondenční část semináře Výfuk a v následujících měsících bude knižně vydána sbírka netradičních fyzikálních úloh, které je spoluautorkou. Rok a půl také strávila v České středoškolské unii, kde vedla tři pracovní skupiny a vystupovala v médiích a na konferencích, byla například keynote speakerem na britské B. Brooks Institute Conference věnované vzdělávací politice. Mimo to Karolína vyučovala sexuální výchovu ve vyloučených regionech, byla pozvána na výběrový program Yale Young Global Scholars a je také nositelkou bronzové a stříbrné Ceny vévody z Edinburghu. Nyní nastoupila na University College London, která je v jejím oboru Education Studies nejlepší školou na světě.